WIG20 w układzie korekcyjnym

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
opublikowano: 13-10-2021, 18:48

Środowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkiem WIG20 o 0,83 procent przy niespełna 1,65 mld złotych obrotu.

Wynik sesji i aktywność rynku wskazują, iż rozdanie wpisało się w układ zmienność i dynamikę wymian na poprzednich sesjach, tylko zamiast kontynuacji wzrostów pojawiła się oczekiwana korekta. Korekcie sprzyjała przeszło 9-procentowa fala wzrostowa zbudowana w ledwie 10 dni oraz spotkanie WIG20 z psychologiczną barierą 2500 pkt. W innym ujęciu rynek był w pewnym sensie skazany na realizację zysków, która nabrała rozpędu, gdy po otwarciu podaż zaczęła przejmować władzę nad nastrojami, a parkiet nie odpowiadał popytem na impulsy wzrostowe z otoczenia. Z perspektywy końca sesji widać, iż przecena została zbudowana głównie na lokalnych zmiennych, w kontrze do rynków bazowych, które od rana szukały zwyżek i dopiero uderzone wyższym od oczekiwań odczytem inflacji w USA musiały poszukać korekt porannego optymizmu. Niezależnie od reakcji świata na dane z USA indeks WIG20 pozostał relatywnie słaby na tle otoczenia, gdzie zwyżka niemieckiego DAX-a zbliżyła się do 0,7 procent. Z punktu widzenia układu sił na wykresie, ocena sesji jako korekcyjnej wymusza szukanie punktu, w którym popyt może wrócić do gry. Niestety, pierwszymi naprawdę ważnymi wsparciami są połamane opory w rejonie 2146-2400 pkt. i nie można wykluczyć, iż właśnie tam zostaną odsunięte zostaną zlecenia kupna. W takim układzie rynek ma przed sobą jeszcze spadek o około 1,5 do 2 procent. W szerszej perspektywie patrząc pokonanie oporów w rejonie 2416-2400 pkt. otworzyło drogę do spotkania z rejonem 2650-2600 pkt. i tak długo, jak nie zostaną zanegowane sygnały kupna i trend wzrostowy, tak długo scenariuszem bazowym jest kontynuacja hossy.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane