WIG20 wybił się ponad silne opory

24-08-2004, 15:30

Powolna acz systematyczna poprawa nastrojów na giełdach w Europie Zachodniej pozwala rosnąć indeksom w Warszawie. WIG20 po kilku podejściach, w końcu przebił opór 1707-10 pkt.

Wzrostowi towarzyszą spore obroty, które na godzinę przed końcem notowań przekroczyły wartość 270 mln zł. Wprawdzie duży w tym udział ma transakcja akcjami BRE Banku wartości 53,5 mln zł, ale nawet pomijając ją, dzisiejszy handel jest już wyższy niż poniedziałkowy.

Świetny dzień ma Telekomunikacja Polska – papiery rosną około 1,8 proc. przy najwyższych na rynku obrotach, już ponad 70 mln zł. Nie jest to bynajmniej zasługą jednej dużej transakcji, jak na BRE. Duzi inwestorzy od rana wyraźnie faworyzują akcje Telekomunikacji.

Także akcjonariusze PKN Orlen wtorek mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych dni. Kurs wyznaczył nowe historyczne maksimum 32,5 zł. Zwyżka notowań przekracza 3,5 proc. przy również bardzo wysokich obrotach, ponad 55 mln zł.

Mniejsze komponenty WIG20 są w cieniu gigantów, choć rano było odwrotnie. Ze spadków po południu wykaraskały się też banki, wzrostom w tym segmencie przewodzi Pekao SA. Na niewielkim minusie pozostał tylko BZ WBK. Transakcję wartości ponad 53 mln zł przeprowadzili w porannej części sesji duzi inwestorzy BRE Banku. Za jednym zamachem z rąk do rąk przeszło ponad 280,8 tys. papierów.

Na szerokim rynku TU Europa ponownie znalazła się na celowniku spekulantów, spadek z poniedziałku kontynuuje inny ulubieniec –Capital Partners. Poniedziałkową dużą zwyżkę oddaje MPEC. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 wybił się ponad silne opory