WIG20 z szansą na 2570 pkt

  • Michał Błasiński
28-05-2013, 00:00

Na wykresie blue chipów ukształtowała się formacja odwróconej głowy z ramionami. Analiza techniczna podpowiada, że zwyżki mogą sięgnąć 2570 pkt.

Zdaniem Tomasza Jerzyka, analityka DM BZ WBK, w krótkim terminie kluczowe będzie przebicie tzw. linii szyi.

— Na wykresie indeksu można doszukać się formacji odwróconej głowy i ramion, która należy do katalogu formacji zapowiadających odwrócenia trendu. W trakcie poniedziałkowej sesji ukształtowało się prawe ramię. Jeśli byki pokonają opór wynikający z linii szyi w okolicach 2409-2413 pkt, będzie można mówić o szansach na odwrócenie niekorzystnej tendencji i trwałym ruchu na północ. Potencjalny zakres zwyżek wyznacza poziom 2570 pkt — uważa specjalista DM BZ WBK.

Analityk zwraca uwagę, że obecnie indeks blue chipów walczy o przebicie linii trendu spadkowego, którą można nakreślić, łącząc dwa tegorocznie maksima: 2634 i 2518 pkt. Analizując wykres WIG20, warto także zwrócić uwagę na to, jak w ostatnich miesiącach kształtował się wolumen obrotów. Tegoroczne maksimum cenowe 2634 pkt z początku stycznia zostało poprzedzone kilkudniowym wzrostem wolumenu.

Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec kwietnia — wtedy indeks spadł do najniższego poziomu w tym roku (2251 pkt), a aktywność inwestorów na GPW również dynamicznie wzrosła. Z psychologicznego punktu widzenia w krótkim terminie kluczowe będzie utrzymanie WIG20 powyżej poziomu 2400 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 z szansą na 2570 pkt