WIG20 zakończył środę na plusie, do końca tygodnia konsolidacja

ISB
opublikowano: 26-09-2007, 17:28

Indeks największych spółek warszawskiej giełdy WIG20 zakończył środę na plusie, podążając za europejskimi rynkami, które rosły po południu, spodziewając się obniżki stóp w USA. Analitycy oczekują konsolidacji na obecnych poziomach w czwartek i piątek.

"Po kilku słabych dniach mieliśmy otwarcie na plusie, ale dobre nastroje nie trwały długo i indeks WIG20 zaczął tracić. Dopiero o 14:30, po publikacji danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku w Stanach i w związku z tym nadziejach na obniżkę stóp, zaczęły rosnąć akcje w Europie i Polsce" - powiedział Krzysztof Pado, analityk z Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Według niego, do końca tygodnia będzie trwała na GPW konsolidacja. "W związku z końcem kwartału fundusze nie dopuszczą do spadków, aby pokazać dobre wyniki"- powiedział.

Pado dodał, że powinno być obronione wsparcie na poziomie 3.660 pkt. W środę WIG20 zyskał 0,33% i osiągnął 3.695,82 pkt. WIG wzrósł o 0,33% do 61.230,87 pkt. Obroty wyniosły ponad 1,3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WIG20 zakończył środę na plusie, do końca tygodnia konsolidacja