WIG20 zawieszony w konsolidacji

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
opublikowano: 20-10-2021, 18:09

Środowe notowania nie przyniosły poważnych zmian na rynku w Warszawie. W przypadku WIG20 przesunięcie indeksu ograniczyło się do 0,18 procent przy przeszło 1 mld złotych obrotu.

Indeksy spółek średniej i małej kapitalizacji zanotowały jeszcze mniejsze zmiany. Indeks sWIG80 spadło o 0,05 procent, a mWIG40 zyskał 0,06 procent. W efekcie indeks WIG zakończył sesję przesunięciem o 0,1 procent. W przypadku WIG20 poszczególnym walorom brakowało dużych zmian procentowych i wczorajszej dynamiki. Blisko 10-procentowe spadki JSW i Mercatora zostały zastąpione skromniejszymi przesunięciami. Lepiej zaprezentowała się część spółek bankowych, na których kapitał selektywnie szukał swojej szansy. Wzrosty pojawiły się również na spółkach sektora energetycznego, a KGHM przeniosła umocnienie miedzi na rynek w Warszawie. W sumie jednak rozdanie nie miało kierunku, a część energii rynku skupiła się na powielaniu ruchów indeksów z giełd bazowych. W finale indeks WIG20 ulokował się ledwie 4 punkty poniżej poziomu z otwarcia sesji i zamknięcia rozdania wtorkowego. Sesja skromnej zmiany i ograniczonej zmienności nie mogła przynieść rewolucji na wykresie WIG20. Wprawdzie podaż naruszyła wsparcie w rejonie 2438 pkt. i pogłębiła korektę, ale na zamknięciu zawieszenie na półce 2478-2438 pkt. pozostało aktualne, jak aktualne pozostało czekanie na przesilenie w kilkusesyjnej konsolidacji. W szerszej perspektywie sesja przedłuża czekanie na decyzję rynku o skierowaniu WIG20 na test psychologicznej bariery 2500 pkt. lub przymus policzenia się stron na wsparciach w rejonie 2416-2400 pkt. Średniookresowa przewaga jest ciągle po stronie popytu, nawet jeśli trzytygodniowa fala wzrostowa złapała zadyszkę i przybrała kształt wspomnianej konsolidacji. W tej perspektywie patrząc układ stale sprzyja bykom i będzie sprzyjał tak długo, jak aktualne pozostanie pokonanie oporów w rejonie 2416-2400 pkt., które skierowało uwagę rynku na opory w rejonie 2650-2600 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane