WIG20 zbliża się do czwartkowego szczytu

(Artur Szymański)
opublikowano: 14-02-2005, 15:23

Mimo braku dużego popytu na akcje spółek notowanych na GPW inwestorom udaje się utrzymać indeksy blisko szczytów. WIG20 nieśmiało zbliża się do czwartkowego szczytu 1982 pkt.

Mimo braku dużego popytu na akcje spółek notowanych na GPW inwestorom udaje się utrzymać indeksy blisko szczytów. WIG20 nieśmiało zbliża się do czwartkowego szczytu 1982 pkt.

Ochota do handlu akcjami mierzona obrotami jest dziś niewielka, podobnie zresztą jak to miało miejsce na poprzedniej sesji. Nie przeszkadza to jednak utrzymać się rynkowi na wysokim poziomie, praktycznie nie widać podaży. Piątkową i dzisiejszą sesję można ocenić jako zbieranie sił przed szturmem na szczyty.

Tegoroczne maksimum w cenach intra wynosi 1988,66 pkt, a zostało ustanowione 3 stycznia. Indeks znajduje się tuż poniżej, a ewentualne jego pokonanie zapowiadać powinno test magicznego poziomu 2000 pkt. Aby jednak wywindować indeks do poziomu, na jakim ostatnio gościł pod koniec lipca 2000 r. potrzeba będzie pomocy zagranicznych inwestorów.

Dziś nie widać śladów ich działalności. Na godzinę przed końcem sesji obroty są więcej niż skromne. W przypadku spółek wartość handlu nie przekroczyła nawet 200 mln zł. To bardzo mało. Rynek w górę prowadzą ramię w ramię PKN Orlen i Telekomunikacja Polska. Kurs płockiej rafinerii naruszył poziom 43 zł pokonując wcześniej opór 42,8 zł wynikający z górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

W dalszym ciągu zyskują PKO BP i Agora, które przed sesją podały wyniki. Zysk netto Grupy PKO BP wyniósł w IV kwartale 297,7 mln zł i był o 27 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Po czterech kwartałach 2004 roku zysk netto grupy sięgnął 1,51 mld zł i również był o 27 proc. wyższy niż rok wcześniej. Pozytywnie zaskoczyła Agora zarabiając w IV kwartale ubiegłego roku 38,1 mln zł. Prognozy analityków zapowiadały „tylko” 26,2 mln zł zysku netto. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane