WIG20 zbliża się jednak do 2300 pkt

JO
opublikowano: 16-09-2008, 13:45

Emocje po lepszych danych makro z Europy już ostygły. Im bliżej publikacji wyników kwartalnych Goldman Sachs tym chętniej inwestorzy pozbywają się akcji. Czyżby przeczuwali, że czeka ich powtórka z  wczorajszego dnia?

O godz. 14:30 Goldman Sachs poda wyniki finansowe. Atmosferę podgrzewają spadające coraz mocniej kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy. Do czerwonej strefy rynku dołączył, błyszczący dotychczas, Nasdaq futures. Po godzinie 13.30 tracił już 0,6 proc. Tuż przed nim znajdował się DJIA futures, który spadał o 0,8 proc. Najgorzej zachowywał się S&P futures, który nurkował o 1,2 proc.

O godz.13:38  WIG20 tracił już 1,9 proc. Wciąż nie najlepiej wyglądają maluchy i średniaki tracące zgodnie ok. 1,7 proc. Po ponad czterech godzinach handlu inwestorzy nakręcili już ponad 600 mln zł. Obroty są wyższe od wczorajszych o tej porze. Jeśli utrzymają dotychczasowe tempo, przekroczą poziom 1 mld zł.

Wśród blue chipów straty znów powiększa sektor finansowy. Najdalej wczorajszego zamknięcia znajduje się  BRE, tracąc aż 2,2 proc. oraz Pekao, oddając znowu 1,6 proc. Na kolana ponownie pada również  KGHM, spadając już „tylko” o 2,3 proc. Notowania koncernu miedziowego osłabia kolejny raz powiększająca straty miedź, która zbliża się do 2 proc. straty. Spółka z Lubina jak bumerang zbliża się do  psychologicznej bariery 60 zł, poprzednim razem inwestorom udało się obronić ważne wsparcie. Czy uda się i tym razem?

Nie zmienił się jednak obraz notowań  Hydrobudowa Polska. Po silnym poniedziałkowym oporze przed korektą na giełdzie spółka, wzrosła o 1,5 proc. i przebiła 7 zł za akcję. Na dzisiejszej sesji akcje spółki budowlanej tuż na otwarciu szły w górę o 5 proc. i cena zbliżyła się do 7,5 zł. Powodów znacznych wzrostów można było doszukiwać się w piątkowym komunikacie HB Polska. Spółka poinformowała o zgodzie prezesa UOKiK na nabycie spółki PRG Metro sp. z o.o. Ta wiadomość rozpaliła nadzieje inwestorów, którzy rzucili się do kupowania akcji. Euforia nie trwała zbyt długo. Po południu trend zmienił się i po godz. 13.30 została jednym z liderów spadków wśród maluchów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / WIG20 zbliża się jednak do 2300 pkt