WIG20 znów nad kreską w tym roku

opublikowano: 06-12-2016, 10:59

WIG20 wzrósł powyżej 1850 pkt. - to oznacza, że od początku roku znów jest "nad kreską".

  • Notowania WIG20 rosną na początku sesji o ponad 1 proc.
  • Po pozytywnej rekomendacji od BZ WBK wyraźnie drożeją akcje KGHM.
  • KGHM, licząc od początku roku, dołożył najwięcej do zwyżki WIG20.

Po bardzo udanej sesji w poniedziałek, kiedy na zamknięciu WIG20 zyskał 3,48 proc., zespół prasowy GPW rozesłał niecodzienny komunikat o tym, że indeks był jednym z najmocniej rosnących w Europie.

Skalą zwyżki w portfelu indeksu wyróżniły się PKN Orlen (+6,18 proc.) i KGHM (+5,81 proc.). Dziś ten drugi też mocno drożeje (+2,7 proc.), w czym pomaga rekomendacja od analityków BZ WBK. Radzą oni kupować akcje miedziowej spółki, a cenę docelową podnieśli o - bagatela - 160 proc.

- KGHM ma niezwykle wysoką dźwignię operacyjną i finansową, więc gwałtowny wzrost notowań miedzi i osłabienie złotego wpłynęły na podwyżkę naszych prognoz - tłumaczy Paweł Puchalski, analityk BZ WBK.

 

KGHM, licząc od początku roku, w największym stopniu przyczynił się do tego, by indeks wrócił nad kreskę.

Na bliski zera bilans w ujęciu punktowym złożyło się prawie 47 punktów od miedziowego koncernu, a tylko niewiele mniej (42 pkt.) dodał KGHM. Najcięższą kotwicą jest natomiast Bank Pekao (-30,9 pkt.), a sporo z wartości WIG20 odjęły także PGE (28,6 pkt.) i PZU (27,5 pkt.).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy