WIG20 zyskał 0,93 proc. ale cały tydzień przyniósł spadek o 3,12 proc.

(Artur Szymański)
opublikowano: 18-03-2005, 16:58

Umacniający się złoty sprzyjał w piątek giełdowym indeksom. Po wyjątkowo nudnej sesji WIG20 zyskał na zamknięciu 0,93 proc. Obroty towarzyszące zwyżce w wartościach bezwzględnych były dość duże, bo sięgnęły 690 mln zł.

Umacniający się złoty sprzyjał w piątek giełdowym indeksom. Po wyjątkowo nudnej sesji WIG20 zyskał na zamknięciu 0,93 proc. Obroty towarzyszące zwyżce w wartościach bezwzględnych były dość duże, bo sięgnęły 690 mln zł.

Gorzej jeśli porównać tę wartość z osiąganymi w środę i czwartek – dniach spadków. Wówczas to bowiem handel podsumowywano na około 950 mln zł, czyli ponad 35 proc. więcej. Nie umniejsza to jednak bardzo dorobku byków, które mają powody do zadowolenia z ostatniej sesji tygodnia.

Inwestorzy tak jak wczoraj pilnie śledzili ruchy naszej waluty i od nich uzależniali swoje zachowanie na rynku akcji. Sesja była nudna, praktycznie cały dzień WIG20 spędził w konsolidacji. Bez emocji przebiegały też sesje na giełdach zachodniej Europy. W każdym razie dobrze, że dominował kolor zielony.

Dobry dzień miały największe spółki GPW, które odreagowały częściowo spadki poprzednich dni. Po około 2 proc. zyskały walory Telekomunikacji Polskiej i kontynuującego odbicie PKN Orlen. W podobnym tempie zyskiwał także KGHM.

Tracą natomiast mniejsze komponenty WIG20 – BRE Bank, Softbank i Mondi. Na szerokim rynku rewelacyjną passę kontynuował Bioton. Trzy dni giełdowej kariery wyniosły kurs PDA biotechnologicznej spółki o prawie 50 proc. powyżej ceny emisyjnej w ofercie publicznej. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane