WIG20 zyskał w poniedziałek dzięki danym z USA

ISB
opublikowano: 25-02-2008, 18:57

WIG20 skończył poniedziałkową sesję na  niewielkim plusie, dzięki danym z amerykańskiego rynku nieruchomości, które okazały się lepsze od oczekiwań analityków.

"Liczba sprzedanych domów na rynku wtórnym w styczniu mogła pozytywnie zaskoczyć, gdyż pozostała na niezmienionym poziomie w stosunku do poprzedniego miesiąca podczas gdy analitycy spodziewali się spadku o 1,8%. Informacja ta spowodowała niewielkie podniesienie głównego indeksu, który na zamknięciu zyskał 0,25% przy poziomie 3.068,59 pkt" - poinformowała analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM) Joanna Gąska.

Według niej, większego wpływu na przebieg sesji nie miały dane gospodarcze z kraju. Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia wyniosła w styczniu 11,7% wobec 11,4% w grudniu a sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 20,9% r/r. Konsensus rynkowy według ankiety Bloomberg wynosił 15,2%.

"W ostatnim dniu ubiegłego tygodnia ze względu na bardzo mizerne obroty na krajowym parkiecie, które wyniosły nieco ponad 724 mln PLN mogliśmy mieć nadzieję, że spadki, jakie odnotowały wszystkie indeksy, nie zostaną potwierdzone w pierwszej sesji tego tygodnia" - oceniła Gąska. Według niej, poniedziałkowa sesja nie odpowiedziała na pytanie o trwałość ostatnich spadków.

W poniedziałek indeks WIG20 wzrósł o 0,25% do 3.068,59 pkt. Indeks WIG wzrósł o 0,19% do 49.413,12 pkt. Obroty wyniosły 1,3 mld zł (ISB)

mtd/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane