Wilbo: strategia to za mało

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 12-09-2005, 00:00

Oczekiwana od kilku miesięcy strategia została dobrze przyjęta. Planowane zmiany w spółce są dość radykalne, co można odbierać pozytywnie, ale historia notowań tego papieru z ostatnich miesięcy sugerowała ostrożność. Same deklaracje ze strony spółki to za mało, by pokonać opór w okolicach 2,36 zł.

Warto przypomnieć, że notowania Wilbo zaczęły rosnąć w maju, po podaniu wyników za pierwszy kwartał. Sprzedaż wprawdzie spadła, ale zyski dość mocno poszły w górę. Konkurencyjny Graal wypracowywał równie dobre wyniki. Na przełomie lipca i sierpnia rynek dyskontował już doskonałe osiągnięcia spółki w drugim kwartale ale... wraz z raportem przyszło wielkie rozczarowanie. Następstwem była przecena akcji o 24 proc. w niespełna trzy tygodnie. Wówczas zarówno wzrostom, jak i spadkom towarzyszył bardzo wysoki wolumen, co oznacza, że ci, którzy śpieszyli się z nabywaniem papierów przed wynikami, równie szybko się ich później pozbywali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy