Williams: stopy będą podnoszone stopniowo

opublikowano: 22-09-2017, 19:56

Przewodniczący Banku Rezerw Federalnych z San Francisco powiedział, że „spodziewa się stopniowej podwyżki stóp procentowych w ciągu najbliższych kilku lat, a do kolejnej może dojść prawdopodobnie jeszcze w grudniu, donosi Bloomberg.

Tempo w jakim będzie zacieśniana polityka monetarna zależy przede wszystkim od tego co dzieje się z gospodarką. Moim zdaniem poziom około 2,5 proc. to będzie taka „nowa normalność” – powiedział John Williams, wiceprezes Fed podczas wystąpienia w Zurychu.

Zobacz więcej

John Williams, szef Fed z San Francisco

Bloomberg

W środę amerykańskie władze monetarne pozostawiły stopy procentowe na niezmienionym poziomie i ogłosiły plan związany z redukcją sięgającego 4,5 bln USD bilansu. Ma ona ruszyć już w październiku, choć zacząć się od kwoty zaledwie 10 mld USD. 

Williams powiedział, że w przypadku słabej koniunktury w USA, pierwszy krok Fed polegałby na obniżeniu stóp procentowych, bo to do tej pory działało.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Williams: stopy będą podnoszone stopniowo