Wina z rocznika 2011 to dobra okazja

DI
opublikowano: 16-04-2012, 00:00

INWESTYCJE ALTERNATYWNE

W Bordeaux rozpoczęła się sprzedaż win z rocznika 2011. Winiarze nie mieli łatwego zadania z powodu wyjątkowo kapryśnej pogody. Udało się jednak stworzyć klasyczny, bardzo czysty i świeży trunek. Pozytywne opinie właścicieli winnic potwierdził ostatnio jeden z czołowych krytyków James Suckling.

— Większość czerwonych win wykazuje przyjemną owocowość, intensywność tanin oraz lekką kwasowość. To wina o przyjemnym nosie i garbnikowym kręgosłupie — oznajmił pod koniec swojej wizyty w Bordeaux.

Atutem ubiegłorocznych trunków będzie bardzo dobry stosunek jakości do ceny. To znakomita wiadomość dla winnych inwestorów — uważają specjaliści. Większość właścicieli chateaux zapowiada bowiem, że ceny z rocznika 2011 będą znacznie niższe niż z 2010. Producenci i pośrednicy w obrocie bordoskim winem mówią nawet o cenach niższych o 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane