Windykacja: Będzie mniej długów telekomunikacyjnych

Wojciech Andrzejewski
opublikowano: 28-01-2008, 00:00

W 2007 r. na rynku zaczęły się pojawiać pierwsze, stosunkowo małe portfele wierzytelności hipotecznych. W najbliższych latach to właśnie one zwiększą swój udział w portfelach obsługiwanych bądź kupowanych przez firmy windykacyjne i fundusze sekurytyzacyjne.

Nieznacznie spadnie ogólna wartość portfeli wierzytelności telekomunikacyjnych, głównie za sprawą stałego zwiększania się udziału usług pre-paid, kosztem usług abonamentowych. Wpływ na to będzie miała także tendencja odchodzenia konsumentów od telefonii stacjonarnej. Zwiększy się za to znaczenie wierzytelności wynikających z opłat za internet.

Uwolnienie cen energii elektrycznej oraz przewidywany dalszy wzrost cen paliw spowoduje zwiększenie wartości przeterminowanych należności w sektorze usług publicznych. Z drugiej strony sygnały o pracach nad nowymi rozwiązaniami prawnymi i poprawą w polskim sądownictwie, a także wzrost płac, dają nadzieję na skuteczniejszą egzekucję długów.

Wojciech Andrzejewski, prezes Presco

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Andrzejewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu