WinVentures zainwestuje 6,3 mln zł w pomysł mistrza rallycross

opublikowano: 02-11-2016, 12:04

WinVenturesobjął 49 proc. udziałów w spółce Moto Pewniak, której założycielem jest Tomasz Kuchar, polski kierowca rajdowy i tegoroczny mistrz Polski w rallycross.

Tomasz Kuchar przy wsparciu finansowym funduszu venture capital, zarządzanym przez Piotra Wiśniewskiego chce stworzyć platformę AutoMotoGO.com, za pośrednictwem której potencjalni nabywcy używanych samochodów będą mogli zamówić i zapłacić za usługę sprawdzenia samochodu, z pomocą społeczności zaangażowanych użytkowników.

- W Polsce i w Europie dokonuje się rocznie ponad 23 mln sprawdzeń używanych aut, a ponad 80 proc. sprzedających w Polsce podaje nieprawdę w ogłoszeniach.(…) Serwis www.AutoMotoGO.com zaspokoi potrzebę wstępnej weryfikacji stanu samochodu wśród kupujących używane auta – mówi Tomasz Kuchar.

Spółka prognozuje, że zrealizuje ok. 20 tys. sprawdzeń po pierwszym roku działalności i ponad 100 tys. w trzecim roku. Zarządzający liczą na pozyskanie 25 tys. konsultantów do 2018 r. Już przed premierą w serwisie zarejestrowało się 800 konsultantów. Spółka zapowiada, że udostępni serwis AutoMotoGO.com oraz aplikację mobilną w pełnej funkcjonalności do końca 2016 r.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu