Czołowe polskie fintechy łączą się

opublikowano: 19-11-2018, 11:45

Braintri i iCompass łączą się i szykują wspólną ofertę dla globalnego sektora finansowego, wynika z komunikatu na PRNewswire.

Dwa czołowe polskie fintechy już świadczą usługi dla największych światowych banków i instytucji płatniczych. Liczą na to, że połączenie pozwoli im na większą ekspansję produktów na większej liczbie rynków. Do zakończenia fuzji Braintri i iCompass będą operować pod dotychczasowymi markami, ale potem planują zmienić ją na docelową.

- Partnerstwo jest krokiem naprzód w strategii Braintri wejścia na globalne rynki – powiedział Wojciech Zatorski, wiceprezes Braintri.

W komunikacie podkreślany jest imponujący dorobek rynkowy obu firm. Braintri uczestniczy w rozwoju aplikacji mobilnych dla największych polskich banków, PKO Banku Polskiego i mBanku. Zespół wsparł tworzenie polskiego standardu płatności mobilnych BLIK. Obecnie wdraża hub PSD2 w standardzie Polish API dla KIR. Oprócz tego Braintri stworzyło technologię płatności mobilnych bazująca na tokenizacji i protokole Bluetooth.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, PRNewswire

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu