Wipro i Credit Suisse otworzą centrum rekrutacyjno-badawcze we Wrocławiu

PAP
opublikowano: 14-04-2008, 18:17

Hinduski koncern technologii internetowych Wipro i szwajcarski Credit Suisse otworzą w październiku centrum rekrutacyjno-badawcze we Wrocławiu (Service Delivery Center).

"Wipro, globalny poddostawca usług technologii internetowych, został wybrany przez firmę Credit Suisse na kluczowego partnera do utworzenia działu obsługującego zarządzanie kadrami. Wipro będzie ściśle współpracowało z Credit Suisse przy tworzeniu i prowadzeniu zarządzania kadrami Service Delivery Center" - napisano w komunikacie biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Centrum będzie prowadzić działalność w zakresie wsparcia pracowników jak: rekrutacja, systemy nagradzania, zarządzanie efektywnością pracy oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.

We Wrocławiu na początek zostanie zatrudnionych 140 osób, które będą obsługiwać 20 tys. pracowników w Szwajcarii.

Jak powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, ta inwestycja jest wyjątkowa, przede wszystkim dlatego, że jest wielokulturowa i dotyczy usług na najwyższym poziomie. "Usługi się globalizują, więc można je świadczyć z dowolnego miasta" - mówił Dutkiewicz.

Harald Stoehr z Credit Suisse, powiedział, że firma chce otworzyć dwa tego typu centra na świecie. "Jedno centrum powstanie w Indiach. Drugie w Polsce, we Wrocławiu" - mówił Stoehr.

Stoehr podkreślił, że został wybrany Wrocław, bo to "młode" miasto, w którym rocznie studiuje 130 tys. studentów, zaś 25 tys. młodych ludzi każdego roku kończy uczelnię. Dodał, że zatrudnienie w centrum znajdą absolwenci różnych uczelni ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

Wiceprezes Wipro BPO Ramit Sethi powiedział, że Wipro jest firmą informatyczną, która zatrudnia 80 tys. osób w 40 krajach. Wipro jest strategicznym partnerem takich gigantów informatyki jak HP, IBM, Microsoft. Firma powstała w 1945 r.

W skład Grupy Credit Suisse wchodzą firmy działające na rynku finansowym, ubezpieczeniowym, bankowym oraz w sektorze funduszy emerytalnych. Grupa działa od prawie 150 lat i jest obecna w blisko 50 krajach świata. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wipro i Credit Suisse otworzą centrum rekrutacyjno-badawcze we Wrocławiu