Wisła Kraków sprzedaje srebrny medal, pomoże choremu kibicowi

Polska Agencja Prasowa SA
05-09-2006, 13:10

Jeden ze srebrnych medali, który otrzymała Wisła Kraków za zdobycie wicemistrzostwa Polski w sezonie 2005/06 w piłce nożnej, został wystawiony na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla 9-letniego, chorego kibica z Wadowic.

Jeden ze srebrnych medali, który otrzymała Wisła Kraków za zdobycie wicemistrzostwa Polski w sezonie 2005/06 w piłce nożnej, został wystawiony na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla 9-letniego, chorego kibica z Wadowic.

"Naszą ideą jest, aby zebrać środki, dzięki którym będzie można pomóc konkretnemu dziecku. Dlatego nie przekazaliśmy środków na jakąś fundację" - powiedział wiceprezes Wisły Kraków SSA i jednocześnie rzecznik prasowy klubu, Jerzy Jurczyński.

Kwota uzyskana ze sprzedaży medalu zostanie przeznaczona na rzecz pomocy dla 9-letniego kibica z Wadowic, Arkadiusza Warchała. Chłopiec, który jest częstym gościem krakowskiego stadionu, od urodzenia cierpi na rozszczepienie kręgosłupa. Choć dotychczas przeszedł 8 operacji nadal porusza się wyłącznie na wózku i pozostaje pod stałą opieką rodziców.

Środki uzyskane z aukcji rodzina Arkadiusza zamierza przeznaczyć na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego, dzięki któremu chłopiec będzie mógł - po raz pierwszy w życiu - samodzielnie się poruszać.

"Medale co roku są przekazywane wyłącznie zawodnikom, kadrze i działaczom klubowym. Mają ogromną wartość kolekcjonerską" - powiedział Jurczyński.

Aukcja jest prowadzona na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków (www.wisla.krakow.pl.). Zwycięzca licytacji otrzyma medal podczas jednego z najbliższych oficjalnych meczów Wisły Kraków.

To nie pierwsza akcja charytatywna klubu z Krakowa. Wisła współpracuje m.in. z dyrekcją Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Piłkarze "Białej Gwiazdy" odwiedzają chorych małych pacjentów. Ostatnio trener Dan Petrescu wraz z zawodnikami Wisły i szkoleniowcem Celticu Glasgow odwiedzili tą placówkę przez meczem krakowian z zespołem ze Szkocji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Wisła Kraków sprzedaje srebrny medal, pomoże choremu kibicowi