Wiśniewski: złoty będzie się lekko osłabiał do momentu przedstawienia autoporawki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-11-2005, 16:23

Główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska Jacek Wiśniewski spodziewa się lekkiej tendencji spadkowej złotego do momentu przedstawienia przez rząd autopoprawki do projektu budżetu na 2006 r.

Główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska Jacek Wiśniewski spodziewa się lekkiej tendencji spadkowej złotego do momentu przedstawienia przez rząd autopoprawki do projektu budżetu na 2006 r.

    Premier zaznaczył w expose, że jego rząd wprowadzi kotwicę budżetową na poziomie 30 mld zł deficytu rocznie. Także w autopoprawce do projektu budżetu na 2006 r. rząd ograniczy deficyt do 30 mld zł.

    Jak powiedział w czwartek PAP, rynki już wyceniły, że rząd Kazimierza Marcinkiewicza uzyska poparcie Sejmu i obecnie czekają na dalszy rozwój sytuacji.

    Według niego, w czwartek złoty był najmocniejszy w momencie przedstawiania expose przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Potem nastąpiło osłabienie do poziomu 4,02-4,04 w stosunku do euro. "Ale nie widać jakichś szczególnych ruchów, ani wyprzedaży ani fali zakupu" - powiedział Wiśniewski.

    "Sądzę, że będzie lekka tendencja spadkowa złotego do momentu przedstawienia autopoprawki, do rozwiania wątpliwości co do wpływu autopoprawki na finanse publiczne" - powiedział PAP Wiśniewski.  Jak zaznaczył, nie ma wątpliwości, że rząd zaproponuje deficyt budżetowy w wysokości 30 mld zł, ale "powstaje natomiast pytanie co będzie poza budżetem, czy nie zostanie zastosowana kreatywna księgowość".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane