Wiśniowska: Krzysztof Putra jest niewiarygodny, stracił honor

01-06-2007, 19:40

Wicemarszałek Senatu, szef struktur PiS na Podlasiu Krzysztof Putra jest niewiarygodny i stracił honor - w ten sposób wiceszefowa Samoobrony Genowefa Wiśniowska oceniła powstanie w sejmiku woj. podlaskiego koalicji PiS-PSL. Poza koalicją znalazła się tam Samoobrona, która w wyborach startowała z PiS w jednym bloku wyborczym.

We wtorek - głosami radnych PiS i PSL - Dariusz Piontkowski (PiS), został wybrany na marszałka województwa podlaskiego. Także pozostałe stanowiska w zarządzie województwa podzieliły między siebie PiS i PSL, które utworzyły sejmikową koalicję. W wybranym 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego PiS ma 12 mandatów, PO - 7, PSL - 5, a Lewica i Demokraci oraz Samoobrona - po 3 mandaty.

Wiśniowska powiedziała w rozmowie z PAP, że jest bardzo zbulwersowana zachowaniem PiS. "Samoobrona była naturalnym koalicjantem PiS, podpisaliśmy umowę koalicyjną na szczeblu regionalnym, szliśmy razem w bloku. Ale PiS niestety nie był solidarny, zachował się bardzo nieelegancko" - oceniła.

Według niej, PiS musi z szacunkiem traktować Samoobronę, a tak nie jest. "To jest nie do przyjęcia, to jakiś spisek" - stwierdziła Wiśniowska.

Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się kontaktować z Putrą.

Wcześniej szef Samoobrony wicepremier Andrzej Lepper - oceniając powstanie koalicji na Podlasiu - mówił w rozmowie z PAP, że PiS niepoważnie traktuje koalicję z Samoobroną. Poinformował, że będzie chciał w tej sprawie porozmawiać z premierem Jarosławem Kaczyńskim. "Jak się mamy szanować, to tak dalej być nie może" - podkreślił.

W środę m.in. w tej sprawie Lepper rozmawiał z wicepremierem Przemysławem Gosiewskim. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wiśniowska: Krzysztof Putra jest niewiarygodny, stracił honor