Witkowski: Przejęcie Polmosu Toruń przez Polmos Białystok jest możliwe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-05-2005, 19:54

Przejęcie Polmosu Toruń przez Polmos Białystok jest możliwe - poinformował w czwartek podczas obrad sejmowej komisji skarbu państwa wiceminister skarbu państwa Dariusz Witkowski.

Przejęcie Polmosu Toruń przez Polmos Białystok jest możliwe - poinformował w czwartek podczas obrad sejmowej komisji skarbu państwa wiceminister skarbu państwa Dariusz Witkowski.

    Według niego, będzie to realne, gdy resort skarbu rozpocznie od nowa proces prywatyzacji toruńskiego Polmosu.

    Członek zarządu Polmosu Białystok Henryk Wnorowski powiedział, że "zarząd czuje się zobowiązany, by złożyć ofertę na zakup czy też przejęcie Polmosu Toruń". Przypomniał, że białostocki producent wódek wyraził chęć przejęcia toruńskiego zakładu, a także podpisał już pakiet socjalny ze związkami zawodowymi w Polmosie Toruń,gwarantujący 3-letni okres zatrudnienia.

    Według Wnorowskiego, w planach biznesowych Polmosu Białystok, Polmos Toruń ma być nie tylko dostawcą spirytusu, ale ma zostać włączony w działalność produkcyjną. Według wcześniejszych deklaracji przedstawicieli spółki, jeśli nie kupi ona Polmosu Toruń, zdecyduje się na budowę własnego zakładu rektyfikacji spirytusu. Inwestycja planowana jest na lata 2006-2007. Na ten cel spółka zamierza wydać 16 mln zł.

    W marcu resort skarbu zakończył procedurę rokowań na sprzedaż akcji Polmosu Toruń. "Unieważniliśmy dotychczasową procedurę rokowań i zamierzamy ogłosić nowe zaproszenie do rokowań jeszcze w tym półroczu" - powiedział wówczas PAP wiceminister Witkowski.

    Polmos Toruń w ciągu ostatnich lat zainwestował ponad 10 mln zł w unowocześnianie linii do rektyfikacji, którymi nie dysponuje Polmos Białystok. W związku z tym Polmos Białystok korzysta z nich i stał się najpoważniejszym klientem Polmosu Toruń. Natomiast oferty produktów obu firm wzajemnie się uzupełniają.

    Giełdowy debiut Polmosu Białystok planowany jest na 12 maja. W transzy inwestorów indywidualnych oferowanych jest 1.445.000 akcji a w transzy dla instytucji 2.380.000 akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane