Wizjonerska Medycyna Polska

ET
opublikowano: 19-02-2007, 00:00

Na południu Polski skrzyknęło się kilka prywatnych przychodni. Chcą stworzyć ogólnopolską sieć, wzorując się... na PSB.

Na południu Polski skrzyknęło się kilka prywatnych przychodni. Chcą stworzyć ogólnopolską sieć, wzorując się... na PSB.

Pomysł powołania sieci prywatnych przychodni dojrzewa już od trzech lat. Spiritus movens całego przedsięwzięcia, Andrzej Witek, prezes tarnowskiego CentraMedu, wytrwale przekonuje kolegów, że trzeba grać w drużynie, żeby stawić czoła konkurencji. Nie było łatwo. Ale prezes znalazł na to sposób. Wzorując się na Polskich Składach Budowlanych (PSB), zaproponował utworzenie podobnej organizacji.

— Stworzyliśmy konsorcjum. Taka forma działalności umożliwia konsolidację oddolną, a nie narzuconą z góry — wyjaśnia Andrzej Witek.

Szczegóły wciąż są dogrywane. Sieć ma już logo: Medycyna Polska. Pod tą samą nazwą działa już stowarzyszenie, które będzie zarządzać całą strukturą. Plan jest taki, że z czasem sieć się zacieśni dzięki powiązaniom kapitałowym między tworzącymi ją ZOZ-ami. Ale nic z przymusu.

— Niektórym wystarczy tylko sam szyld i zakup know-how. Inni będą chcieli mieć bezpośredni wpływ na funkcjonowanie organizacji — mówi szef CentraMedu.

Docelowo ma się ona przekształcić w spółkę akcyjną. To jednak dopiero przyszłość. Teraz sieć jest na etapie tworzenia. Na początek wejdą do niej prywatne ZOZ-y z Małopolski, Lubelszczyzny, Podkarpacia i Świętokrzyskiego oraz firmy informatyczne obeznane z branżą medyczną. Prezes Witek jeździ po całej Polsce i szuka kolejnych członków.

— Mamy już chętnych ze Szczecina, Gdańska, Poznania. Nasze przychodnie obsługują milion pacjentów — chwali się prezes Witek.

Marzy o tym, żeby sieć zaczęła działać do końca tego roku. Plany na przyszłość to zdobycie 10-20 proc. rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wizjonerska Medycyna Polska