Wizz Air rozbudowuje bazę w Katowicach

DI, PAP
opublikowano: 19-12-2007, 12:07

Węgierska linia lotnicza Wizz Air, dla której lotnisko w Pyrzowicach k. Katowic jest jedną z głównych baz operacyjnych, chce w 2008 r. zwiększyć częstotliwość lotów z tego portu o ponad 40 proc., a  zatrudnienie w bazie o ponad 20 proc.

Plany w tym zakresie przewoźnik przedstawił podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach. W czerwcu przyszłego roku flota stacjonujących w Pyrzowicach samolotów Wizz Air powiększy się o kolejną maszynę, do pięciu. Nowy Airbus 320 przyleci do portu prosto z fabryki we francuskiej Tuluzie.

Dostarczenie dodatkowego samolotu umożliwi zwiększenie częstotliwości lotów na najważniejszych istniejących już trasach Wizz Air z Katowic. Ponadto nowa maszyna będzie obsługiwać loty na sezonowych trasach: do Bourgas, Heraklionu i Barcelony-Girony oraz umożliwi wprowadzenie nowego, letniego połączenia do Warny.

Do obsługi nowego samolotu oraz letnich połączeń firma zamierza zatrudnić dodatkową obsługę. Proces rekrutacji rozpocznie się na początku 2008 roku.

"Obecnie Wizz Air zatrudnia 165 osób w bazie w Katowicach. Latem 2008 roku będziemy zatrudniać co najmniej 200 osób" - zapowiedziała odpowiedzialna za komunikację w firmie Natasa Kazmer.

Wizz Air generuje ponad połowę ruchu pasażerskiego w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Do końca listopada tego roku lotnisko odprawiło ponad 1 mln 864 tys. pasażerów, wobec przeszło 1 mln 458 tys. w całym ubiegłym roku.

Oprócz linii Wizz Air, stałe połączenia z Pyrzowic (w sumie jest ich blisko 30) oferują linie: LOT, EuroLOT, Lufthansa, Centralwings i Ryanair. 7 stycznia linia lotnicza JetAir uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Katowice-Bydgoszcz. Loty będą realizowane 18-miejscowymi samolotami Jetstream 32. Będzie to pierwsze połączenie Katowic z innym portem regionalnym w Polsce. Dotychczas loty krajowe wykonywane były jedynie z i do Warszawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane