Wizz Air uruchamia nowe loty

Polska Agencja Prasowa SA
19-09-2005, 15:39

Linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły od poniedziałku 19 września loty na trasie Poznań-Londyn Luton. Rejsy na tym odcinku odbywać się będą 4 razy w tygodniu. Od 1 grudnia Wizz Air będzie oferował na tej trasie 5 lotów tygodniowo.

Linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły od poniedziałku 19 września loty na trasie Poznań-Londyn Luton. Rejsy na tym odcinku odbywać się będą 4 razy w tygodniu. Od 1 grudnia Wizz Air będzie oferował na tej trasie 5 lotów tygodniowo.

    Prezes Wizz Air József Varadi powiedział w poniedziałek w Poznaniu, że w Polsce jego firma zainwestowała do tej pory około 30 mln euro. Obecnie zatrudnia w naszym kraju 100 osób. W ciągu roku-2 lat linie zamierzają podwoić zatrudnienie oraz zainwestować kolejne 30 mln euro.

    Spółka-matka Wizz Air została zarejestrowana w Londynie w 2003 roku. Linie Wizz Air operują w Polsce od 19 maja 2004 roku, a ich główną bazą są Katowice. Firma korzysta również z lotnisk w Warszawie i Gdańsku, a teraz lata również z Poznania. Rocznie firma zamierza przewozić od 1 do 2 mln pasażerów do i z Polski.

    W ciągu najbliższego roku Wizz Air zamierza przewieźć 100 tys. osób na trasach z i do Poznania. Przewidywane przez firmę obłożenie na lotach ze stolicy Wielkopolski wynosi ponad 80 proc. Prezes zapowiedział, że na początku 2006 roku Wizz Air uruchomi w Poznaniu 4 nowe połączenia.

    Wizz Air korzysta z floty siedmiu 180-miejscowych Airbusów A320. W 2006 roku linie zamierzają kupić kolejne 2-3 samoloty tego typu, zaś do roku 2010 - 24 takie maszyny.

    Prezes przewiduje, że w ciągu najbliższych 2-3 lat rynek lotniczy w Europie skonsoliduje się. Jego zdaniem, na rynku pozostaną 3 alianse dużych linii lotniczych i 3 tanich przewoźników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wizz Air uruchamia nowe loty