Wizz Air zapowiada przewiezienie w 2006 r. z Gdańska 350 tys. osób

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-11-2005, 16:05

350 tys. pasażerów przewiezie w 2006 roku z gdańskiego lotniska tani przewoźnik Wizz Air - zapowiedział we wtorek w Gdańsku prezes tej firmy Jozsef Varadi. Dodał, że w tym roku z usług Wizz Air w Gdańsku skorzysta ok. 185 tys. osób.

350 tys. pasażerów przewiezie w 2006 roku z gdańskiego lotniska tani przewoźnik Wizz Air - zapowiedział we wtorek w Gdańsku prezes tej firmy Jozsef Varadi. Dodał, że w tym roku z usług Wizz Air w Gdańsku skorzysta ok. 185 tys. osób.

Prezes zapowiedział, że od lutego 2006 r. jego firma uruchomi w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy bazę dla swojej załogi. Zatrudnienie znajdzie w niej 35 osób. Tego typu centra Wizz Air posiada w Polsce także w Katowicach i Warszawie.

"Otwarcie nowej bazy dla załogi w Gdańsku ułatwi nam osiągnięcie celu, jakim jest przewiezienie około dwóch milionów pasażerów z i do Polski w następnym roku" - podkreślił Varadi.

Obecnie Wizz Air obsługuje z Gdańska loty do Londynu i Dortmundu. Od grudnia uruchomi połączenie ze Sztokholmem. W marcu 2006 r. Wizz Air otworzy natomiast z Gdańska loty do Liverpoolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane