Wkrótce będzie nas pół tysiąca

Materiał partnera CFA
opublikowano: 26-10-2016, 22:00

Chartered Financial Analyst (CFA) to nadawany przez CFA Institute prestiżowy tytuł zawodowy z obszaru szeroko rozumianych finansów.

Nazywany jest „złotym standardem” i jest rozpoznawany i uznawany na całym świecie. Od tego roku, między innymi dzięki naszym staraniom, wzrosło znaczenie tego tytułu także w Polsce. Do uzyskania tytułu CFA konieczne jest: pomyślne zdanie trzyetapowego egzaminu, czteroletnia praktyka związana z podejmowaniem decyzji inwestycyjnych oraz zgłoszenie aplikacji o członkostwo w CFA Institute.

Trzyetapowy egzamin obejmuje wiedzę i umiejętności z następujących obszarów: instrumenty finansowe — analiza i wycena (instrumenty dłużne, udziałowe, pochodne i alternatywne), zarządzanie portfelem inwestycyjnym, finanse przedsiębiorstw, ilościowe,metody sprawozdawczość finansowa, ekonomia i etyka.

W tym roku zmieniono polskie regulacje, dzięki czemu posiadacz tytułu CFA po zdaniu sprawdzianuumiejętności, w dużym stopniu obejmującego zagadnienia prawne i etyczne, może zostać wpisany na polską listę doradców inwestycyjnych i maklerów papierów wartościowych.

Stowarzyszenie, którym kieruję, organizuje już pierwsze szkolenia pomagające uzyskać krajowe licencje. Między innymi dzięki takim działaniom dynamicznie rośnie liczba naszych członków. Gdy równo rok temu organizowaliśmy konferencję wspólnie z „Pulsem Biznesu”, było nas niespełna 400, dziś jest 460, a za rok na pewno będzie ponad pół tysiąca.

Prof. Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera CFA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu