Wkrótce ruszy Kongres Transportowy a targi logistyczne w listopadzie

Marcin Bołtryk
22-06-2001, 00:00

Wkrótce ruszy Kongres Transportowy a targi logistyczne w listopadzie

28 czerwca 2001 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się zainicjowany przez ZMPD I Kongres Transportowy. Kongres został zorganizowany przy okazji Międzynarodowych Targów Logistyki, Transportu i Spedycji. Współorganizatorami kongresu są pracownicy naukowi Szkoły Głównej Handlowej.

Podczas debaty towarzyszącej poruszone zostaną trzy zasadnicze tematy: stan polskiego transportu, dostosowanie go do wymagań Unii Europejskiej oraz wyzwania wobec rodzimych przewoźników. W każdej z grup tematycznych uwzględniono kilka zagadnień szczegółowych. Znalazły się tam m.in.: czynniki mające decydujące znaczenie dla działalności i rozwoju polskiego transportu, szanse i zagrożenia dla rodzimych przewoźników, jakie niesie ze sobą integracja z UE, wpływ lobbyingu na funkcjonowanie firm transportowych czy sposób na budowanie skutecznej strategii konkurencji w przedsiębiorstwach transportowych oraz rola transportu w logistycznych łańcuchach dostaw.

Merytoryczny nadzór nad poszczególnymi panelami objęli prof. prof. Halina Brdulak, Jan Burnewicz i Zdzisław Koredel.

Wprowadzenia do kongresu dokona prof. Andrzej Grzelakowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. Do udziału w panelach zaproszono także innych przedstawicieli resortu transportu oraz Sejmowej Komisji Transportu i Łączności. Organizatorzy spodziewają się także szerokiej reprezentacji przewoźników.

20 listopada 2001 r. w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczną się II Międzynarodowe Targi Zarządzania i Logistyki „Logistyka 2001”. Udział w imprezie zapowiedziało 40 wystawców. Będą to przedstawiciele firm transportowych i spedycyjnych, deweloperzy powierzchni magazynowych, dostawcy rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie, dostawcy wyposażenia magazynów oraz firmy doradcze, konsultingowe i wydawnictwa branżowe. Równocześnie z targami odbędzie się IV Kongres Logistyków Polskich. Uczestnicy imprez będą mieli możliwość czynnego udziału w debatach prowadzonych przez dziennikarzy z dzienników ogólnopolskich i periodyków specjalistycznych. Dwie debaty poprowadzą dziennikarze „Pulsu Biznesu”. Wraz z uczestnikami rynku będziemy dyskutować na temat nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce oraz o przewozie materiałów niebezpiecznych. Targi potrwają do 22 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wkrótce ruszy Kongres Transportowy a targi logistyczne w listopadzie