Władimir Putin ujawnił swój majątek

MD, REUTERS.COM
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

ZAROBKI

Zoświadczenia majątkowego wynika, że premier Rosji zarabia równowartość 140 tys. USD rocznie i ma jedno mieszkanie w swoim rodzinnym mieście - informuje Reuters na swojej stronie internetowej. Agencja przypomina, że oponenci Władimira Putina przedstawiają go często jako człowieka niezwykle majętnego, jednego z najbogatszych na świecie. Premier Rosji zaprzeczał temu.

Państwowa „Rossijskaja Gazeta” opublikowała jego oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że w okresie ostatnich czterech lat dochody premiera Rosji sięgnęły 17,73 mln rubli (559,1 tys. USD), na co złożyły się zarobki, emerytura z KGB i odsetki z depozytów bankowych. Inne składniki majątku Putina, to trzy auta: łada z 2009 r. oraz dwie zabytkowe wołgi z 1960 i 1965 r. Premier Rosji deklaruje także posiadanie mieszkania o powierzchni 78 metrów kwadratowych w Moskwie oraz działki poza miastem. Władimir Putin ujawnił także, że ma akcje Banku St. Petersburga warte obecnie około 510 USD. Jego żona nie wykazała dochodu przez ostatnie cztery lata. Ma jednak 8,4 mln rubli (264,8 tys. USD) oszczędności na depozytach bankowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, REUTERS.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu