Władysław Łukasik kandydatem na prezesa ARR

PAP
29-04-2008, 18:57

Nowym szefem Agencji Rynku Rolnego (ARR) może zostać Władysław Łukasik, obecny wiceprezes KRUS - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Wniosek o powołanie Łukasika na szefa Agencji może wkrótce trafić do premiera Donalda Tuska - poinformowało PAP źródło.

We wtorek premier Donald Tusk odwołał dotychczasowego prezesa ARR Bogdana Twarowskiego ze sprawowanej funkcji.

"Nie będę współpracował z ludźmi, co do których nie ma 100 procent pewności, że wszystko jest +OK+ jeżeli chodzi o przejrzystość i czystość intencji oraz bezinteresowność" - powiedział Tusk po posiedzeniu Rady Ministrów.

Na początku kwietnia członkowie kierownictwa Agencji, niezadowoleni z poczynań prezesa ARR Twarowskiego, prosili w liście do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań mających na celu "ukrócenie procederu łamania prawa i wykorzystywania funkcji publicznej dla osiągania osobistych korzyści".

Pracownicy ARR zarzucili ponadto Twarowskiemu niegospodarność polegającą na zakupach sprzętu biurowego o standardach wykraczających ponad potrzeby Agencji.

Departament kontroli Kancelarii Premiera sprawdził zasadność zarzutów stawianych prezesowi Agencji. Chodziło m.in. o zasiadanie w radach nadzorczych trzech spółek ARR. Kontrola dotyczyła także płac i polityki kadrowej.

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera ds. walki z korupcją Julia Pitera powiedziała we wtorek PAP, że kontrola w ARR została zakończona w ubiegłym tygodniu.

Jak poinformowała PAP doradca ds. mediów ARR Iwona Ciechan, Twarowski we wtorek po południu otrzymał odwołanie.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Władysław Łukasik kandydatem na prezesa ARR