Władza fiskusa osłabnie

[Jarosław Królak]
opublikowano: 23-10-2008, 06:53

Dziś lub jutro Sejm uchwali korzystne dla firm zmiany w ordynacji podatkowej – zapewnia Zbigniew Chlebowski, szef klubu PO.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zakończyła prace nad projektem zmian w ordynacji podatkowej, na który składają się propozycje rządu oraz komisji Przyjazne państwo. Projekt jest jednym z filarów pakietu na rzecz przedsiębiorczości, mającego ułatwić zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej

- Postaramy się, aby Sejm jeszcze w tym tygodniu uchwalił ten projekt, który poprawi pozycję przedsiębiorców w relacjach z fiskusem – mówi Zbigniew Chlebowski, szef klubu PO.
Najważniejszą nowością, istotnie ograniczającą władzę organów skarbowych nad podatnikami, jest zakaz automatycznego wykonywania nieostatecznych decyzji skarbówki. Firma niezadowolona z decyzji urzędu skarbowego nie będzie musiała, jak to jest obecnie, od razu płacić domiaru podatkowego. Odwołanie wstrzyma płacenie zobowiązania aż do prawomocnego wyroku sądowego.

O tym, co jeszcze przewiduje projekt i jakie kluby będą za nim głosować, przeczytasz w czwartkowym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [Jarosław Królak]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Władza fiskusa osłabnie