Władze Chin obarczają firmę odpowiedzialnością za śmierć klientki

opublikowano: 27-08-2018, 06:40

Chińska policja i Ministerstwo Transportu ogłosiły, że Didi Chuxing, największa w kraju firma para taksówkowa ponosi odpowiedzialność za zgwałcenie i zabójstwo jej klientki przez jednego z kierowców, donosi Reuters.

Przedstawiciele spółki po spotkaniu z władzami ogłosili przeprowadzenie głębokich zmian w sposobie działania, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa klientów.
27-letni zabójca 20-letniej kobiety nie był wcześniej karany, ale okazało się, że były na niego skargi. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W państwowych chińskich mediach pojawiły się w trakcie weekendu liczne negatywne doniesienia na temat bezpieczeństwa klientów Didi. Do tego liczni chińscy celebryci w mediach społecznościowych manifestacyjnie kasowali aplikację firmy.

Oficjalna państwowa agencja Xinhua News skrytykowała Didi za brak działań mogących zapobiec zbrodni. Podkreśliła, że spółka powinna ponieść odpowiedzialność prawną w przypadku dowiedzenia iż nie postawiła bezpieczeństwa klientów na pierwszym miejscu.

To nie pierwszy tak tragiczny przypadek w historii Didi. W maju jeden z kierowców serwisu Hitch zamordował stewardessę, co także wywołało liczne oskarżenia firmy. Wówczas zdecydowano m.in. we wczesnych godzinach rannych i późnych wieczornych klienci Hitch będą wożeni tylko przez pasażerów tej samej płci.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu