Władze lokalne - do roboty!

SO, EK, RK
opublikowano: 25-04-2006, 00:00

Co doskwiera najbardziej dynamicznym firmom z województwa mazowieckiego?

Działalność gospodarcza w centrum Polski ma swoje plusy, ale ma i wady.

Marek Gębski, Remondis, Warszawa

Statuetka Gazeli stała się symbolem najwyższych standardów i wysokiej jakości, co jest szczególnie istotne w naszej branży — ochronie środowiska. Gdyby jeszcze podobne standardy mogła osiągnąć współpracująca z nami administracja państwowa! Lepiej wyszkolona kadra urzędnicza potrafiłaby egzekwować wysokie standardy ekologiczne. Działanie w centrum kraju oprócz wielu zalet: bliskości centralnych urzędów, dostępności wykwalifikowanej kadry menedżerskiej i dużej koncentracji klientów, ma też wady. Obok niskich kwalifikacji urzędników są to: wysokie koszty działalności i pracy, a także problemy ze zdobyciem ciekawych lokalizacji na działalność.

Agnieszka Łyczak, Kingspan, Lipsk koło Radomia

Po ogłoszeniu wyników tegorocznego rankingu Gazel dzwonią do nas klienci z gratulacjami. Słowa uznania padają też w czasie bezpośrednich spotkań. Dobrze by jednak było, gdyby władze krajowe i wojewódzkie dostosowały się do wysokiego poziomu przedsiębiorstw biorących udział w zestawieniu. A zrobić mogą wiele, by ułatwić nam życie. Potrzeba dobrych dróg, lepszej infrastruktury inwestycyjnej, mniej formalności i szybkich zgód na inwestycje.

Bardzo byśmy się na przykład cieszyli, gdyby w Radomiu powstało lotnisko cywilne. Warto spojrzeć, jak szybko rozwijają się miasta, które takie udogodnienie mają.

Franciszek Gaik, Polskie Autobusy, Warszawa

Gazela Biznesu to dla nas miłe wyróżnienie. Czujemy, że nasze wysiłki na trudnym rynku autobusów zostały dostrzeżone. Oczekujemy jednak od województwa mazowieckiego przede wszystkim określenia jasnych zasad polityki transportowej, aby wszystkie autobusy spełniały normy ekologiczne, były bezpieczne i przyjazne pasażerom. Pora, by zarówno producenci, jak i przewoźnicy zaczęli przestrzegać norm ekologicznych. Nasze autobusy produkujemy z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych.

Jarosław Jurczak, Grodno, Warszawa

Radość z tego, że jesteśmy Gazelą Biznesu, jest wielka, bo nasza firma dostała tę prestiżową nagrodę drugi raz z rzędu. Chcielibyśmy, by na Mazowszu zaczęto więcej inwestować w infrastrukturę, bo poprawiłoby to nasze szanse w walce z konkurencją z innych regionów. Bezpośrednio zyskalibyśmy też, zarabiając na przetargach. Choć oczywiście Warszawa to dobre miejsce do rozwoju firmy, stolica to przecież stolica, a ponadto aglomeracja o dużym rynku zbytu. Minusem są tylko wybredni klienci i niezwykle drogie nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SO, EK, RK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu