Władze miasta na Sardynii chcą zakazać wnoszenia ręczników na plażę

opublikowano: 21-02-2018, 10:43
aktualizacja: 21-02-2018, 10:47

Stintino rozważa wprowadzenie zakazu wnoszenia ręczników na plażę La Pelosa. Chce w ten sposób ją chronić.

Chodzi o to, że tysiące turystów odwiedzających w sezonie letnim plażę La Pelosa opuszczając ją zabiera, celowo lub nieumyślnie, jej wyjątkowy piasek. Burmistrz Antonio Diana powiedział, że plażowicze oprócz ręczników mogą zostać pozbawieni także dużych toreb plażowych. Zapewnił, że władze umożliwią turystom wynajęcie leżaka, maty lub przeźroczystej torby wielokrotnego użytku.

youtube.com

Propozycja władz miasta wywołała głosy sprzeciwu wśród niektórych mieszkańców, którzy oskarżają je o to iż chcą uczynić z La Pelosa miejsce dostępne tylko dla bogatych turystów.

- Ludzie mogą sobie mówić co chcą. Dla nas ważna jest ochrona La Pelosa – powiedział burmistrz Diana. – To nie jest nasz pomysł, aby zakazać ręczników. Cały plan oparty jest na badaniach naukowych, które wskazują iż ręczniki są największym zagrożeniem ponieważ zatrzymują mnóstwo piasku. To nie jest pomysł wzięty z powietrza – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane