Władze NYSE rozważają rozpoczynanie sesji dwie godziny wcześniej

(Marek Druś)
26-01-2005, 21:00

Władze New York Stock Exchange rozważają pomysł rozpoczynania sesji o dwie godziny wcześniej niż to ma miejsce obecnie. Oczekują, że zwiększy to przychody giełdy.

Władze New York Stock Exchange rozważają pomysł rozpoczynania sesji o dwie godziny wcześniej niż to ma miejsce obecnie. Oczekują, że zwiększy to przychody giełdy.

O pomyśle wcześniejszego rozpoczynania handlu na NYSE powiedział podczas forum ekonomicznego w Davos prezes nowojorskiej giełdy, John Thain.

Rozpoczęcie sesji na NYSE o 7.30, a nie o 9.30 (15.30 czasu polskiego) jak to ma miejsce obecnie, to nie nowy pomysł. W ciągu ostatnich 15 lat co najmniej dwukrotnie rozważano taką zmianę. Władze nowojorskiej giełdy argumentują, że wcześniejsze rozpoczęcie handlu pozwoliłoby zwiększyć jej przychody, których część trafia obecnie na największe europejskie rynki akcji, gdzie handluje się papierami największych amerykańskich spółek. Wcześniejsze rozpoczęcie sesji za oceanem mogłoby także zwiększyć udział w handlu na NYSE europejskich inwestorów.    MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Władze NYSE rozważają rozpoczynanie sesji dwie godziny wcześniej