Władze paryskiej dzielnicy biznesowej La Defense chcą ograniczyć zużycie energii o 15 proc.

  • PAP
opublikowano: 22-09-2022, 15:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Władze paryskiej dzielnicy biznesowej La Defense, w której znajduje się wiele wieżowców mieszczących większość największych francuskich firm, zapowiedziały, że zamierzają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej na tym obszarze o 15 proc.

Adobe Stock

Decyzja władz La Defense to reakcja na apel prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który zwrócił się do przemysłu, gospodarstw domowych i władz miejskich o zmniejszenie zużycia energii o 10 proc. w odpowiedzi na ograniczenie dostaw gazu przez Rosję i rosnące ceny energii.

La Defense leży na zachodzie Paryża i jest często uważane za francuską wersję londyńskiego Canary Wharf. To nowoczesna dzielnica biurowo-mieszkaniowo-handlowa, a na jej terenie znajduje się także kilkanaście ekskluzywnych apartamentowców i hoteli. Pod względem wielkości powierzchni biurowej jest to największe centrum biznesu w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane