Władze spółek SP bez osób z kierownictwa partii politycznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-11-2005, 09:46

Osoby, które pełnią funkcje w organach i władzach statutowych partii politycznych, nie będą mogły zasiadać we władzach spółek Skarbu Państwa - poinformował w środę w Sejmie minister skarbu Andrzej Mikosz podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji.

Osoby, które pełnią funkcje w organach i władzach statutowych partii politycznych, nie będą mogły zasiadać we władzach spółek Skarbu Państwa - poinformował w środę w Sejmie minister skarbu Andrzej Mikosz podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji.

    Minister wniósł autopoprawkę do ustawy, wprowadzającą nowe zasady, dotyczące nadzoru właścicielskiego. "Zostanie nadana ranga ustawowa przepisom zarządzenia, które w dniu dzisiejszym podpisuję, dotyczącym zakazu zasiadania we władzach spółek Skarbu Państwa i reprezentowania Skarbu Państwa w organach spółek, przez osoby które pełnią funkcję w organach i władzach statutowych partii politycznych" - powiedział Mikosz.

    Rząd chce też wykreślić z projektu nowelizacji zapis mówiący, że od komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego organom tego przedsiębiorstwa oraz zarządcy nie przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu, o którym mowa w ustawie z 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane