Czytasz dzięki

Władze USA będąc zachęcać firmy do wycofania biznesu z Chin

opublikowano: 18-05-2020, 07:26

Rząd i prawodawcy w USA szykują propozycje dla amerykańskich firm zachęcające je do wyprowadzenia działalności z Chin lub rezygnacji z dostawców z tego kraju, pisze Reuters.

Agencja twierdzi, że szykowane są różne rozwiązania, od ulg podatkowych i zmian reguł po subsydia.

Reuters pisze, że liczne rozmowy z obecnymi i byłymi członkami władz USA wskazują na toczącą się szeroką dyskusję dotyczącą działań mających zachęcić amerykańskie firmy do drastycznej zmiany ich relacji z Chinami.

Agencja przypomina, że prezydent Donald Trump od dawna deklarował sprowadzenie z powrotem działalności przemysłowej do USA. W czwartek w ubiegłym tygodniu podpisał prawo dające amerykańskiej agencji inwestycji zagranicznych nowe uprawnienia mające wspierać producentów z USA. Prezydent ogłosił, że celem jest „produkowanie przez nas samych wszystkiego co potrzebujemy, a następnie eksportowanie tego w świat, w tym leków”.

Reuters pisze, że w Waszyngtonie omawiany jest kontrowersyjny pomysł przeznaczenie nawet 25 mld USD dla spółek, które zdecydują się przenieść do kraju produkcję kluczowych dóbr. Ma to zapewnić, że nawet produkty daleko w łańcuchu dostaw będą krajowego pochodzenia, twierdzą dwa źródła agencji w rządzie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane