Czytasz dzięki

Władze Warszawy ruszają z budową stadionu przy Łazienkowskiej

(Marek Druś)
opublikowano: 10-05-2005, 09:15

Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło zamówienie na zaprojektowanie, sfinansowanie i budowę stadionu piłkarskiego na co najmniej 35 tys. miejsc wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Obiekt ma powstać przy ulicy Łazienkowskiej 1/3.

Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło zamówienie na zaprojektowanie, sfinansowanie i budowę stadionu piłkarskiego na co najmniej 35 tys. miejsc wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Obiekt ma powstać przy ulicy Łazienkowskiej 1/3.

- W ramach realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje się w szczególności: zaprojektowanie, sfinansowanie oraz zrealizowanie na zasadach koncesji na roboty budowlane budowy stadionu piłkarskiego o powierzchni użytkowej ok. 70 tys. metrów kwadratowych na co najmniej 35 tys. miejsc siedzących, wraz z towarzyszącą infrastrukturą, w tym boiskiem treningowym, parkingami na co najmniej 3,5 tys. miejsc, układem komunikacyjnym, a także innymi obiektami usługowymi o przeważającej funkcji sportowo-rekreacyjnej – głosi ogłoszenie o zamówieniu opublikowane we wtorkowej prasie.

Firmy, które chcą zdobyć zamówienie, muszą wykazać się m.in. realizacją w okresie ostatnich pięciu lat budowy stadionu piłkarskiego lub lekkoatletycznego na co najmniej 25 tys. miejsc lub hali sportowej na co najmniej 10 tys. miejsc. Powinny także wykazać się zarządzaniem obiektami takiej samej wielkości w tym samym okresie.

Zamawiający wymaga także, aby ich przychód w każdym z ostatnich trzech lat obrotowych sięgał co najmniej 800 mln zł. Zdolność kredytowa ubiegającego się ma wynosić 400 mln zł. Zainteresowane firmy mogą składać wnioski do 21 czerwca.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane