Czytasz dzięki

Właściciel British Airways odmówił spotkania z minister spraw wewnętrznych

opublikowano: 04-06-2020, 19:25

IAG, właściciel m.in. British Airways, odmówił spotkania w czwartek z brytyjską minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

IAG nie wyjaśnił powodów swojego ostracyzmu. Prawdopodobnie to manifestacja sprzeciwu wobec planów rządu, który od 8 czerwca będzie wymagał od wszystkich podróżujących do Wielkiej Brytanii przejścia 14-dniowej kwarantanny pod groźbą grzywny wysokości 1 tys. GBP.

British Airways, które podobnie jak inne linie lotnicze znalazły się w krytycznej sytuacji finansowej z powodu pandemii, oświadczyły, że plany rządu to „kolejny cios dla naszej branży”. Spółka była mocno krytykowana w ostatnich dniach w brytyjskim parlamencie za planowanie cięcia zatrudnienia pomimo dostępu do rządowego planu wsparcia urlopowania pracowników.

Planom rządu sprzeciwia się szeroko rozumiana branża turystyczna. Szef największej brytyjskiej spółki obsługującej porty lotnicze powiedział, że nakaz kwarantanny to zabójczy cios dla branży. Grupa 200 spółek turystycznych wystosowała list do Patel z apelem, aby wycofała się z tego pomysłu. Przedstawiciele brytyjskiego przemysłu ostrzegli, że niepożądanym skutkiem planów rządu będzie osłabienie eksportu i importu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane