Właściciel Holiday Inn przewiduje duże odbicie w USA

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-05-2021, 12:48

Właściciel sieci hoteli Holiday Inn, InterContinental Hotels Group (IHG), poinformował w piątek, że odnotował już duży wzrost rezerwacji w USA. Spodziewa się bardzo pracowitego sezonu wakacyjnego, pisze Reuters.

Holiday Inn
Holiday Inn
Fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

„Dane na temat przyszłych rezerwacji wskazują na dalszą poprawę w nadchodzących miesiącach” - powiedział dyrektor generalny IHG Keith Barr.

W marcu przychód IHG na dostępny pokój (RevPAR), kluczowy wskaźnik w branży hotelarskiej, wzrósł o 20,8 proc., a w niektórych regionach Chin nawet o 288,6 proc.

„W miejscowościach wypoczynkowych wszystkie nasze hotele są bardzo obłożone. Ludzie mają dość zamknięcia w domach i ponownie chcą podróżować“ - dodał dyrektor finansowy IHG Paul Edgecliffe-Johnson. Menedżer prognozuje, że w najbardziej atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach USA popyt na miejsca noclegowe może w sezonie letnim przekroczyć podaż.

Właściciel Holiday Inn poinformował, że spłacił już pożyczkę w wysokości 600 mln GBP, którą w związku z pandemią otrzymał w ubiegłym roku od rządu Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane