Właściciel sieci Burger King skarży się na drogą wołowinę, bekon i majonez

opublikowano: 10-06-2021, 06:11

Restaurant Brands International Inc. (RBII), właściciel sieci fast food Burger King i Popeyes skarży się w wewnętrznym dokumencie na wzrost cen składników produktów spowodowany m.in. problemami z dostawami.

W raporcie dotyczącym składników produktów amerykańska spółka zwraca uwagę na „znaczącą inflację we wszystkich obszarach surowców proteinowych i olejów” w porównaniu z pięcioletnią średnią ich cen.

- Inflacja cen w całym zakresie rynku protein jak dotąd przekracza nawet nasze najbardziej bycze prognozy – głosi raport RBII.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Kanadyjska spółka, do której należy także sieć barów szybkiej obsługi Tim Hortons, podkreśla, że choć zwyczaj spożywania posiłków poza domen wrócił do poziomu sprzed pandemii, to nadal utrzymuje się także wysoka sprzedaż produktów spożywczych. To powoduje trudności w łańcuchu dostaw, pogłębione przez trudności z pozyskaniem ludzi do pracy oraz niedobór kierowców ciężarówek, skutkujący wyższymi kosztami transportu.

RBII skarży się, że cena majonezu wzrosła z powodu drożejącej soi, która jest jednym z głównych jego składników. Zwraca uwagę na trend wzrostowy cen wołowiny, który według spółki utrzyma się w drugim półroczu. Zauważa także wzrost cen wieprzowiny spowodowany przez duży popyt z Chin, ożywienie w restauracjach oraz drożejącą paszę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane