Czytasz dzięki

Właściciel TikToka odwołał się od nakazu sprzedania jego amerykańskiego biznesu

opublikowano: 12-11-2020, 13:40

Chiński ByteDance zgłosił odwołanie od rozporządzenia prezydenta Donalda Trumpa nakazującego mu sprzedać amerykański biznes TikToka, informuje The Telegraph.

BytDance odwołał się argumentując, że zwłoka po stronie administracji USA uniemożliwiła mu spełnienie wymagań w terminie, czyli do 12 listopada.

The Telegraph przypomina, że opierając się na rozporządzeniu podpisanym przez Donalda Trumpa w sierpniu rząd USA dał ByteDance 90 dni na usunięcie wątpliwości dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa narodowego wynikającego z działalności spółki. Trump zarzucał TikTokowi, że dane 100 mln jego amerykańskich użytkowników są dostępne dla władz Chin.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

We wniosku złożony do sądu apelacyjnego Dystryktu Columbia ByteDance prosi o wydłużenie o 30 dni okresu na spełnienie wymagań stawianych przez rząd USA. Zapowiada, że jeśli nie zostanie ono udzielone, będzie musiał wystąpić na drogę sądową by bronić swoich praw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane