Właściciel TikToka wyceniany na ponad 250 mld USD

opublikowano: 30-03-2021, 07:51

ByteDance, chiński właściciel popularnej na świecie aplikacji TikTok, wyceniany jest na niepublicznym rynku na ponad 250 mld USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Wartość spółki z Pekinu miała mocno wzrosnąć w ostatnich tygodniach dzięki rosnącemu zaufaniu inwestorów wobec biznesu ByteDance. Założyciel spółki, Zhang Yiming, miał zacząć rozważać wprowadzenie jej na giełdę.

W ostatniej rundzie finansowania ByteDance wyceniany był na 140 mld USD jednak miesiąc temu na rynku niepublicznym cena akcji spółki sugerowała już wycenę na poziomie ok. 200 mld USD. Obecnie jest jeszcze wyższa. 250 mld USD oznacza zrównanie się wartością m.in. z Exxon Mobil, czy Coca-Colą.

Administracja Donalda Trumpa domagała się, aby z racji dostępu do danych Amerykanów ByteDance sprzedał amerykański biznes TikToka. Gdyby do tego nie doszło rząd USA miał zakazać korzystania z aplikacji. Administracja Joe Bidena ogłosiła, że musi sama ocenić sytuację w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane