Właściciele Tesli muszą oddać rządowi Niemiec tysiące euro

opublikowano: 18-07-2018, 12:49

Setki kierowców, którzy kupili w Niemczech model s Tesli muszą zwrócić 4000 EUR dopłaty, którą otrzymali za zakup auta elektrycznego, ponieważ rząd uznał, że luksusowe auta są za drogie, informuje Bloomberg.

Federalny Urząd ds. Gospodarki i Kontroli Eksportu poinformował, że 800 kierowców, którzy przed 6 marca otrzymali tzw. „bonus środowiskowy” będzie musiało zwrócić pieniądze. Program dopłat miał na celu pobudzenie sprzedaży z napędem elektrycznym. Kolejnych 250 właścicieli tesli, którzy kupili swoje auta w Niemczech nie otrzyma już dopłaty.

Wyświetl galerię [1/2]

Tesla S, fot. Bloomberg

Tesla zapowiedziała, że będzie odwoływać się od decyzji urzędu i pokryje koszt zwrotu bonusów.

- Tak jak widnieje to na naszej stronie, każdy w Niemczech mógł zamówić podstawową wersję modelu s, która mieści się w wymaganym limicie cenowym  (przyp. red. aut dopuszczonych do bonusu) i takie auta dostarczyliśmy naszym klientom – głosi oświadczenie przesłane przez Teslę redakcji Bloomberg.

Dopłatami rządowymi były objęte auta, których cena nie przekraczała 60 tys. EUR. W listopadzie model s został skreślony z listy pojazdów, których zakup został objęty dofinansowaniem, gdy okazało się, że podstawowy model auta nie był dostępny w Niemczech. Model s 75d, najtańsza dostępna w kraju wersja, według danych ze strony internetowej kosztuje obecnie 72 tys. EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Właściciele Tesli muszą oddać rządowi Niemiec tysiące euro