Właścicielka stacji zatrzymana za przepompowywanie gazu z butli do zbiorników

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 10:35

Łódzcy policjanci zatrzymali właścicielkę stacji autogazu, na której nielegalnie przepompowywano gaz z butli do zbiorników i sprzedawano go jako paliwo do samochodów.

Łódzcy policjanci zatrzymali właścicielkę stacji autogazu, na której nielegalnie przepompowywano gaz z butli do zbiorników i sprzedawano go jako paliwo do samochodów.

Kobiecie przedstawiono już zarzut spowodowanie powszechnego niebezpieczeństwa. Grozi jej kara do 8 lat więzienia - poinformował PAP w czwartek Arnold Lorenc z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.  

Według policji, 46-letnia właścicielka stacji przy ul. Brzezińskiej w Łodzi oszukiwała Skarb Państwa sprzedając jako paliwo do samochodów, gaz rozlewany do małych 11-kilogramowych butli, używany do celów gospodarczych, który nie jest objęty akcyzą. Zarabiała na różnicy w cenie gazu.

"Do przepompowywania gazu służyła maszyna własnej konstrukcji tzw. ośmiorniczka. Do niej podłączane były butle, a ta z kolei połączona była ze zbiornikami na zewnątrz przy transformatorach. Przewód był zamaskowany; prowadził pod chodnikiem z kostki brukowej, trawnikiem i wśród zarośli" - wyjaśnił Lorenc.

Urządzenie znajdowało się w małym pomieszczeniu gospodarczym na tyłach budynku stacji. Według policji, stężenie gazu było w nim tak duże, że przed zabezpieczeniem maszyny, trzeba było je najpierw wywietrzyć. Obsługiwało ją dwóch pracowników, którzy w ciągu dnia byli w stanie przepompować ok. 800 litrów gazu, podczas gdy miesięcznie właścicielka sprowadzała tylko około tysiąc litrów autogazu objętego akcyzą.

46-letnia kobieta przyznała się do winy. Trwa szacowanie strat Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków.

 Jest to kolejna ujawniona i zlikwidowana stacja autogazu w regionie łódzkim, która nielegalnie przepompowywała paliwo. W sierpniu w okolicy Brzezin zlikwidowano taką stację działającą na terenie dawnej spółdzielni rolniczej. Tragicznie natomiast zakończył się podobna nielegalna działalność w gminie Warta. W trakcie przepompowywania gazu z butli do zbiorników stacji nastąpił wybuch; dwaj mężczyźni doznali poparzeń nóg i twarzy.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane