Wlk. Brytania: Bliskowschodni klienci nabyli najwięcej luksusowych nieruchomości od 4 lat

skib/, Bloomberg
opublikowano: 25-01-2023, 15:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Luksusowe rezydencje w centrum Londynu cieszą się największym od lat popytem wśród bliskowschodnich nabywców. W drugiej połowie 2022 r. padł czteroletni rekord, jeśli idzie o kupno nieruchomości przez inwestorów z tamtego regionu - przekazał Bloomberg.

fot. Hollie Adams/Bloomberg

Nabywcy z Bliskiego Wschodu odpowiadali za 11 proc. transakcji nieruchomości w najbardziej prestiżowych dzielnicach Londynu, wynika z danych firmy doradczej Knight Frank. To najlepszy wynik od czterech lat i konsekwencja słabego funta oraz złagodzenia restrykcji związanych z koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

W połowie 2020 r., kiedy pandemia koronowirusa trwała w najlepsze, transakcje inwestorów z Bliskiego Wschodu stanowiły 2,2 proc. sprzedaży najbardziej prestiżowych londyńskich domów.

Londyn, od dawna centrum zagranicznych inwestycji, był miastem, które odnotowało największy w skali globalnej napływ kapitału spoza granic kraju w pierwszej połowie ub. r. Pomimo tego 2023 r. może okazać się dla niego wyzwaniem ze względu na wzrost stóp procentowych oraz chaos budżetowy związany z nieudaną próbą reform podatkowych podjętą we wrześniu 2022 r. przez poprzedni rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane