Wlk. Brytania: ceny domów spadły w grudniu

opublikowano: 08-01-2018, 10:40

Ceny domów na Wyspach Brytyjskich spadły w grudniu 2017 r. po raz pierwszy od sześciu miesięcy, donosi Bloomberg. Wśród przyczyn wymienia się niepewność ekonomiczną i zmniejszanie się realnej wartości dochodów.

W ujęciu miesięcznym ceny obniżyły się o 0,6 proc. To pierwsza ujemna zmiana od czerwca, wynika z danych kredytodawcy hipotecznego Halifax. 

Zobacz więcej

Wlk. Brytania, domy

Bloomberg

W ujęciu rocznym, w okresie trzech ostatnich miesięcy minionego roku wzrost wskaźnika spowolnił do 2,7 proc. wobec 3,9-proc. dynamiki wcześniej.

W 2017 r. wzrost cen mieszkań spowolnił, podczas gdy działalność budowlana, zakończona zatwierdzeniem sprzedaży i hipoteki na utrzymanie domu pozostały bez zmian. Było to spowodowane ograniczeniem realnego wzrostu dochodów i utrzymującą się niepewnością w gospodarce – ocenia Russell Galley, dyrektor zarządzający w Halifax Community Bank.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu