Wlk. Brytania: firmy hazardowe zwiększyły kontrybucję na rzecz leczenia uzależnienia

opublikowano: 02-07-2019, 10:10

Największe brytyjskie firmy specjalizujące się w hazardzie i zakładach bukmacherskich zgodziły się przekazać więcej pieniędzy na finansowanie leczenia uzależnionych od tego typu gier.

Właściciele William Hill, Ladbrokes Coral, Paddy Power Betfair, Skybet i Bet 365 zwiększą dobrowolną opłatę od zysków z hazardu z 0,1 do 1 proc. do 2023 r., co oznacza wkład rzędu 60 mln GBP.

Hazard, automaty, zakłady bukmacherskie
Zobacz więcej

Hazard, automaty, zakłady bukmacherskie fot. Bloomberg

Choć kwota zostanie poważnie zwiększona, jednak branża nadal jest krytykowana za to jak niewiele wydaje na pomoc uzależnionym w porównaniu choćby z budżetem marketingowym.

Ruch ze strony firm gamblingowych to swoista próba wyprzedzenia zmian jakie mogą dotknąć branże. Przed kilkoma dniami bowiem Simon Stevens dyrektor naczelny NHS England ostrzegł, że firmy bukmacherskie mogą być opodatkowane, aby płacić za leczenie uzależnień.

Potępił swoisty „ułamek” wydany przez przemysł hazardowy na pomoc osobom zmagającym się z uzależnieniem, w porównaniu z kwotą przeznaczoną na reklamę i marketing.

Firmy podały, że łącznie przeznaczą 100 mln GBP na leczenie w ciągu najbliższych czterech lat.

Według Komisji Hazardowej, w Wielkiej Brytanii jest obecnie ponad 430 tys. osób z poważnym uzależnieniem od hazardu. Jeśli uwzględnić te, które uznają się za narażone na uzależnienie, liczba ta wzrasta do ponad dwóch milionów. Spośród nich około 55 tys. to dzieci i młodzież w wieku od 11 do 16 lat.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu