Wlk. Brytania: kontrakty publiczne dla firm, które dbają o wspólne dobro

  • PAP
opublikowano: 11-03-2019, 18:29

Brytyjski rząd chce, aby firmy, które chcą otrzymać zlecenia finansowane z pieniędzy publicznych, poważnie traktowały swoje zobowiązania wobec poprawy stanu społeczeństwa, m.in. wprowadzając ścisłe zabezpieczenia dotyczące środowiska oraz walki z handlem ludźmi.

Nowe plany zostały przedstawione w poniedziałek przez ministra ds. gabinetu (de facto wicepremiera) Davida Lidingtona.

Władze w Londynie chcą stawiać przede wszystkim na współpracę z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także firmami, które aktywnie dbają o rozwój zawodowy swoich pracowników i zatrudniają osoby ze zróżnicowanych środowisk, w tym niepełnosprawnych i mniejszości etniczne.

Co roku Wielka Brytania wydaje około 49 miliardów funtów na kontrakty przyznawane zewnętrznym firmom. Według rządowych planów do 2022 roku co najmniej jedna trzecia wszystkich kontraktów na realizację zadań finansowanych ze środków publicznych powinna trafiać do małych i średnich firm.

Lidington tłumaczył, że jest "moralnie słuszne, aby zadbać o to, że żadne z tych pieniędzy nie trafią do firm, które korzystają ze złych praktyk współczesnego niewolnictwa", a także "żądać, aby organizacje, z którymi pracujemy, spełniały wysokie standardy dotyczące ochrony środowiska i zatrudniania pracowników reprezentujących nasze różnorodne społeczeństwo".

"Zapewniając, że te wartości społeczne mają odzwierciedlenie nie tylko w działaniach rządu, ale także wszystkich firm, z którymi pracujemy, wykonujemy wielki krok w stronę stworzenia systemu gospodarczego, który będzie odpowiadał na potrzeby każdego" - podkreślił.

Szczegóły przedstawionych propozycji zostaną przedyskutowane w trakcie 12-tygodniowego okresu konsultacji publicznych, w których wezmą udział dostawcy i dotychczasowi podwykonawcy rządu, instytucje publiczne oraz zwykli Brytyjczycy.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu