Wlk. Brytania: lekka poprawa w sektorze produkcyjnym

opublikowano: 19-11-2019, 13:16

Według Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego (CBI), produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii nieznacznie poprawiła się w listopadzie, ale sektor nadal jest hamowany przez ciągłą niepewność polityczną w kraju i spowolnienie globalnego wzrostu.

Miesięczna ankieta lobby biznesowego opublikowana we wtorek pokazała nieco bardziej optymistyczny obraz niż w październiku, kiedy fabryki przygotowywały się do oczekiwanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zaplanowanego na 31 października. Jak na razie nie doszło do tego.

Wskaźnik zamówień opracowywany przez CBI wzrósł do minus 26 pkt. z minus 37 pkt. we wrześniu i prognozie na poziomie minus 30 pkt.

Choć portfele zamówień krajowych i eksportowych uległy poprawie, pozostały poniżej średnich długoterminowych, podczas gdy poziomy zapasów zostały uznane za więcej niż wystarczające. Produkcja wzrosła tylko w pięciu z 17 sektorów produkcyjnych, przy czym spowolnienie jest szczególnie widoczne w segmencie producentów pojazdów silnikowych i metali. Oczekiwania dotyczące produkcji są obecnie najsłabsze od 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu